Wieczorek przekładowy z tłumaczami o pisarzach języka niemieckiego 14.10. godz. 18.30

• access_time 11 października 2021

W najbliższy czwartek, 14.10. o godz. 18.30, Instytut Goethego organizuje wieczorek przekładowy – spotkanie z tłumaczami w związku z publikacją książki Między literaturami. Rozmowy z tłumaczami o pisarzach języka niemieckiego, która ukazała się w Wydawnictwie Universitas w serii (wy)tłumaczenia.

Spotkanie odbędzie się stacjonarnie w Domu Norymberskim, ul. Skałeczna 2, z udziałem niemal wszystkich tłumaczy i tłumaczek oraz autorów rozmów. Swoją obecność potwierdziła również prof. Elżbieta Tabakowska.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata I. Niemczyńska.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych przekładem i literaturą.

Fotografia: Dom Norymberski w Krakowie – Wydarzenia, wystawy, projekty kulturalne w Krakowie (dom-norymberski.com)