Katedra Dydaktyki Przekładu

Aktualności

Zaproszenie na wykład Patricka T. Slowinskiego

  • access_time 1 stycznia 2021

(Fotografia: Licencja Unsplash)

Instytut Filologii Polskiej i Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zapraszają na wykład Patricka T. Slowinskiego, konsula generalnego USA w Krakowie, zatytułowany Sprężystość psychiczna w trudnych czasach.

Wykład odbędzie się na platformie MS Teams 20 stycznia (środa) 2021 roku w godzinach 14.15-15.45. Język wykładu: angielski.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt poprzez formularz rejestracyjny: https://forms.gle/9HbVA3o6gandrDxG8 (aktywny do 19 stycznia 2021).

Sprężystość psychiczna to umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami losu. Termin ten popularny jest obecnie w psychologii, medycynie, edukacji i biznesie. W trakcie wykładu Patrick Slowinski przedstawi wnioski z badań naukowych prowadzonych aktualnie na Uniwersytecie Harvarda, dotyczące odporności (sprężystości) psychicznej.

Patrick Slowinski urodził się w Milwaukee (Wisconsin). Otrzymał tytuł doktora w dziedzinie edukacji na Brigham Young University oraz ukończył studia podyplomowe na Kansas State University. Mówi biegle po francusku, polsku, rosyjsku oraz ukraińsku.

Kontakt do organizatorów:

dr Magdalena Stoch (IFP): magdalena.stoch@up.krakow.pl

dr Werona Król-Gierat (IFA): werona.krol-gierat@up.krakow.pl

Dyżury pracowników

Dr Małgorzata Brożyna-Reczko:
środy, 9.00-9.45
Dr Mira Czarnecka:
czwartki, 9.00-10.30
Dr hab. Joanna Dybiec-Gajer, prof. UP:
czwartki, 11.30-12.15
Dr hab. Agnieszka Gicala, prof. UP:
wtorki, 8.15-9.00
Dr Jan Gościński:
czwartki, 15.00-15.45
Dr Małgorzata Kodura:
wtorki, 16.00-16.45
Dr Ewelina Kwiatek:
urlop
Dr Piotr Plichta:
środy, 13.00-14.30

Katedra Dydaktyki Przekładu jest członkiem międzynarodowego Konsorcjum do Badań nad Edukacją Tłumaczy (Consortium for Translation Education Research – CTER).

This department has been granted free access to the Memsource Academic Edition, an academic program designed for universities with translation courses. // Katedra Dydaktyki Przekładu otrzymała darmową licencję oprogramowania MemSource. // Bardzo dziękujemy!