Katedra Dydaktyki Przekładu

Aktualności

Katedra Dydaktyki Przekładu beneficjentem grantu książkowego EST

  • access_time 21 kwietnia 2013


Z przyjemnością ogłaszamy, że Katedra Dydaktyki Przekładu otrzymała Grant Książkowy przyznawany przez EST (Europejskie Towarzystwo Przekładoznawcze)

Przewodnicząca Komisji Grantowej, dr Agnes Somlo, poinformowała, że zostaliśmy wybrani spośród 7 aplikujących ośrodków. Cztery z nich okazały się szczególnie silną konkurencją. W uzasadnieniu decyzji o przyznaniu grantu dr Somlo zaznaczyła, że nasza kandydatura zwróciła uwagę Komisji już w roku ubiegłym, oraz że przyznając grant w tym roku doceniono naszą działalność od tamtej pory.

Przyznano nam 1000 euro na zakup książek z dziedziny przekładoznawstwa. Możemy również skorzystać z 40% zniżki na zakup wydawnictw John Benjamins.

Dziękujemy dr Joannie Dybiec-Gajer za pracę włożoną w przygotowanie i monitorowanie wniosku grantowego.

Dyżury pracowników

Dr Małgorzata Brożyna-Reczko:
środy, 9.00-9.45
Dr Mira Czarnecka:
czwartki, 9.00-10.30
Dr hab. Joanna Dybiec-Gajer, prof. UP:
czwartki, 11.30-12.15
Dr hab. Agnieszka Gicala, prof. UP:
wtorki, 8.15-9.00
Dr Jan Gościński:
czwartki, 15.00-15.45
Dr Małgorzata Kodura:
wtorki, 16.00-16.45
Dr Ewelina Kwiatek:
urlop
Dr Piotr Plichta:
środy, 13.00-14.30

Katedra Dydaktyki Przekładu jest członkiem międzynarodowego Konsorcjum do Badań nad Edukacją Tłumaczy (Consortium for Translation Education Research – CTER).

This department has been granted free access to the Memsource Academic Edition, an academic program designed for universities with translation courses. // Katedra Dydaktyki Przekładu otrzymała darmową licencję oprogramowania MemSource. // Bardzo dziękujemy!